Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 30.03.2012 20:39:22 

Hafani od Čeperky

Kde jsme všude byli....
ST. PATRICK 25.3.2012 - RANČ EL PASO
 
 
Již počtvrté jsme se zúčastnili oslav svátku svatého Patricka, jakožto správní majitelé irského plemene. Bohužel jsme vyrazili v omezené sestavě, páníček musel do práce a tak jsme se s Adélkou nasyslily k Elišce a Rendovi do auta. Oldík sice nadšený ze spolujezdkyně v kufru nebyl, ale jako pravý irský gentleman vše zvládl na jedničku. 
Tento rok bylo nádherně teplé počasí a jelikož jsme se s Adélkou neúčastnily výstavy, do sytosti jsme si užily procházek nádhernými lesy, které se táhly okolím ranče. Kromě bezva procházek jsme se viděly se spoustou kamarádů, Adélka byla předpisově hodná a ten náš dámský nedělní výlet jsme si bezvadně užily.
 
   
 
 
 
 
DOVOLENÁ S VLKODAVY 21.8. - 28.8.2011
 
Osek u Duchcova, to bylo místo naší letošní dovolené. Krásná příroda podkrušnohoří, příjemný kemp a hlavně prostorná chatka:-). První tři týdny v srpnu stálo počasí za prd, ale poslední týden se umoudřilo a my jsme strávili týden jako v tropech. Koupání pro psy bohužel nebylo takové, jaké by jsme si představovali, takže jsme je chladili v příjemném a čistém potůčku za kempem. V kempu bylo ale nádherné koupaliště pro dvounožce, pejci měli bohužel vstup zakázán, které jsme každý den po obědě využili k osvěžení. Voda byla tak akorát a parádně čistá. Každý večer jsme poseděli s přáteli v Irish Pubu a povídali si o našich chlupatých miláčcích a nejen o nich. Zkusili jsme si i coursing a po prvním "přemlouvacím" běhu našeho Bohouše, kdy se střapečku bál a zároveň ho velice zajímal, se mu druhý běh krásně povedl, takže se možná se střapečkem v budoucnosti ještě potká.
 
  
  
  
 
 
KLUBOVÁ VÝSTAVA DEERHOUNDŮ NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU - 11.6.2011

Brzy ráno jsme vyrazili směs Náměšť nad Oslavou, kde se konala klubová výstava deerhoundů. Během dvou hodinek jsme již parkovali v Náměšti. Počasí vypadalo super, svítilo sluníčko, ale nebylo vedro, což bylo celý den jen ku prospěchu věci. Rozložili jsme sezení a vyvenčili Mirečka. Pak nastala obvyklá úprava srsti, což Míra nesl velice těžce:-). A pak nastala nejen pro nás, ale i pri Míru ( kterému to bylo zřejmě srdečně jedno, raději by spinkal doma na gauči:)) velká chvíle - bonitace. Mireček byl úspěšně zbonitován a možná se někdy dočkáme i jeho malých potomků. Samotná výstava ho jako vždy nebavila, a na jeho pohybu to bylo znát. Vyběhal si Výbornou 4 a pěkný posudek. Následoval oběd a Mírův vytoužený odjezd domů.
 
Výsledky: Admiral Earl Bavert´s - V4, chovný
 
            
 
                       Adam a Admiral Earl Bavert´s                                                         Silva
 
            
                                     Doty a Gusťa                                                                    Adámek
 
 
KRAJSKÁ VÝSTAVA PLZEŇ - 28.5.2011
 
Naše první letošní oficiální výstava se konala v Plzni. Celý den začal báječně, když jsem v Plzni zjistila, že jsem doma zapomněla vodítka. Takže jsem nejdříve nejistě stepovala před cvičákem v Plzni, načež jsem se odvážila a pořadatele oslovila s přáním, jestli nemají nějaké volné vodítko. To co mi přinesli, by možná definici vodítka splňovalo, ale spíše pro čivavy či jorkšíráčky. Ale lepší než nic:-). Když paní pořadatelky viděly, jak si na tenkém "provázku" vedu naše štěňátko Bohouška, začaly se smát. Bohoušek měl trauma prakticky ze všeho a ze všech. Moc se bál nejen lidí, stanů, do kterých se opíral vítr, aut, dětí, atd...Naštěstí se postupně okoukal a začal i trochu fungovat. V kruhu mu to šlo parádně, hezky běhal a nějakou tu chvilku postál. Panu rozhodčímu se líbil, je prý na svůj věk mohutný a pěkně stavěný, známku nám ovšem zkazil rozházený skus. 
Mireček byl jediný deerhound na výstavě, i přesto si právem odvezl titul Krajského vítěze.
 
             
 
Admiral Earl Balvert´s - Vítěz třídy, Krajský vítěz                                         Dracula Czech Valley - VD2
 
 
 
 
JUNIOR AND VETERAN IRISH WOLFHOUND SHOW
ST.PATRICK DAY - 19.3.2011
 
Ani letos jsme neporušili "tradici" a vyrazili jsme na St. Patrick  day do Rybníků u Dobříše, kde se tato akce konala již druhým rokem. Tentokrát byla hojnější účast a my jsme zde potkali mnoho našich "vlkodavích" přátel a známých.
Tento rok si akci vzal pod patronát Czech Deerhound Club a organizace, tombola a ceny za umístění na výstavě byly moc povedené. Celý den byl fajn, příjemný a milý. Počasí nám trochu  nepřálo, foukal vítr, stupínek na teploměru ukazoval něco kolem 8 stupňů a sluníčko vykouklo jen na krátké chvilky, přesto jsme si tuto akci užili. Náš nejmladší Bohoušek se zúčastnil své první výstavy a přes mé překvapení:-)), mu šlo nejen běhání, ale i chvilkový pokus o postoj. Umístil se z 4 pejsků na druhém místě v kategorii Puppy ( 6 - 9 měsíců).
Před druhou hodinou odpoledne jsme se domluvili s Eliškou, paničkou našeho vlkodavího kamaráda Oldíka, s Honzou a Kristýnou ( a samozřejmě s jejich Prokůpkem a Bellískem) a s Frankovými, paníčky Bohoušový sestřičky Denissky na procházce kolem  Slap, kde se už tak celkem unavení aktéři dnešní psí show ještě "dounavili" a my jsme pak mohli, jak jinak i s nimi, zajít do útulné hospůdky v Dobříši, kde měli mimochodem výbornou svíčkovou
 
Výsledky:Dracula Czech Valley - VN2
 
  
  
                          Bohoušek s bráškou Darthem
 
 
 
 
 
KLUBOVÁ VÝSTAVA DEERHOUNDŮ -
KAMENICE NAD LIPOU 19.9.2010
 
 
Výsledky: Admiral Earl Balvert´s - VD3
 
                                    
 
 
 
 
 
 
 
KLUBOVÁ VÝSTAVA IW - KONOPIŠTĚ 18.9.2010
 
Výsledky: Anabell z Jizerských lesů - VD
 
 
                                                                                           
 
 
 
 
 
 
LETNÍ DOVOLENÁ S VLKODAVY - MÁCHOVO JEZERO 21. - 28.8.2010
 
Tak to konečně nastalo. Dovolená:-), celé prázdniny jsme se na ni těšili. V sobotu po obědě jsme s plnou polní naložili psy do auta a hurá směr Doksy u Máchova jezera. Po dvou hoďkách jízdy jsme našli kemp, ubytovali se a šli se "družit". Celý týden byl super program, chodili jsme na společné vycházky, koupali jsme se v Mácháči (voda byla super, hlavně pozvolně svažující se břehy a písek ocenili snad všichni), zašli jsme i na hlavní pláž, která byla úchvatná, vyšlápli si 12 km procházku k Bezdězu ( načež po návratu "padli" nejen psi) a projeli se společně s našimi čtyřnožci parníkem. Skvělý týden se skvělými lidmi. Moc se těšíme na příští rok.
 
    
                         Mireček při projížďce na parníku                                            Adélka na pláži
 
       
                                Odpočinek při procházce                                              Hrátky na pláži                       
 
více fotek na: www.rajce.net  - uživatel andrejka83
 
 
 
 
NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - MLADÁ BOLESLAV 17.7.2010

V sobotu jsme si naplánovali národní výstavu psů v Mladé Boleslavi, kam jsme jeli poprvé. Po chvilkovém bloudění jsme dorazili na místo. Nejdříve se zdálo, že celý den bude pěkně zamračený a deštivý, ale během dopoledne se mraky roztrhali a zavládlo úmorné vedro. Čekání se ale vyplatilo, náš Míra po nevydařené výstavě na Slovensku zabodoval a vyběhal si Výbornou 1, Cajc a Bob a v odpoledních soutěžích 4. BIG skupiny X. Při zpáteční cestě jsme tedy nevezli jen celou psí smečku, ale i dva krásné poháry:-). Adélka si i přes šílené horko a únavu doběhla pro VD. V kruhu posuzovala deerhoundy i irské vlkodavy paní Ronovská, byla příjemná a její rozhodování bylo spravedlivé.

Výsledky: Admiral Earl Balvert´s - V1, CAJC, BOB, 4. BIG skupiny X
            Anabell z Jizerkých lesů - VD
 
 
   
 
MÍRA TÍMTO SPLNIL PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ TITULU JUNIORŠAMPION ČR:-))))
 
 
 
 
STŘEDOEVROPSKÁ VÝSTAVA CHRTŮ - SR TOPOĽČIANKY 3. - 4.7.2010


Jeden večer v červnu mi zavolala chovatelka našeho Míry, jestli nechceme jet na výstavu chrtů na Slovensko a pokud ano, uzávěrka přihlášek je ještě týž den:-)). Po krátké poradě jsme souhlasili a těšili se na výlet na Slovensko.  V pátek 2.7. jsme vyjeli v půl páté ráno, aby jsme už v šest hodin "stepovali" ve Velkém Beranově a čekali na Evu s Žanetou a společně vyrazili směr Slovensko. Cesta příjemně ubíhala, menší zdržení nastalo až za Bratislavou, kde jsme byli nuceni jet po hlavní silnice asi tak 80km rychlostí, což ve 30 stupních nebylo nic moc. Po obědě jsme dorazili do městečka Topoľčianky a ubytovali se. Výstava se konala v parku místního zámku, kde jsme byli i ubytováni v příjemných pokojích se sprchou, která se v následujících parných dnech stala našim nejoblíbenějším "zařízením" pokoje. V pátek odpoledne jsme šli oblhlídnout terén, parčík,kde se bude výstava konat a také restauraci v zámku, která nám po zbytek pátečního večera poskytla fajn azyl a hlavně chládek.
V sobotu začala první výstava víkendu. Čekali jsme sice cokoli, ale že Míra odejde z kruhu s hodnocením Dobrá a prapodivným posudkem, kde se uvádí, že Míra má zlomený ocas, je přestavěný, přerostlý, má špatnou srst a jiné lahůdky, to nás opravdu překvapilo. Mírně zklamaní jsme odešli odpočívat na pokoj. Ten den nás ale čekala jedna přeci jen milá událost, přijeli se za námi podívat Lucia s rodinou, kteří bydlí nedaleko a mají brášku naší vlkodavky Adélky. Prošli jsme se parkem, zašli na kafčo a hezky si popovídali. K večeři jsme se odebrali do jedné hospůdky v městečku a pak do další hospůdky, kam jsme se vydali už celá parta "chrtařů".
V neděli výstava pokračovala, tentokrát jsme měli jiného rozhodčího. Mireček už byl ten den pořádně unavený, také na něj doléhal stesk po kamarádech Kájovi a Adélce, které jsme museli nechat doma. Hodnocení druhého dne bylo Velmi dobrá, tento den už nás nemohlo překvapit vůbec nic:-)), z posudku jsme měli ovšem radost, protože oproti sobotě se v něm uváděly samé klady, jediné vytknutí bylo k pohybu Míry, který se za páníčkem víceméně ploužil.
Po výstavě jsme si šli zabalit, poobědvali jsme a hurá domů. Na Slovensku jsme tedy dopadli jak ti sedláci u Chlumce, načerpali jsme ale nové zkušenosti a užili si pěkný víkend. 
 
Výsledky: Admiral Earl Balvert´s - sobota Dobrá
                                          neděle Velmi Dobrá
 
  
           Večerní odpočinek v zámecké restauraci                                          Míra v kruhu
  
                              Irish Wolfhounds                                          Zámek v Topoľčiankách
 
 
  
 
KLUBOVÁ VÝSTAVA DEERHOUNDŮ - NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU 12.6.2010

Letošní první klubová výstava a také první výstava samostatného CDC se konala v zámeckém parku v Náměšti nad  Oslavou. Bylo příjemné počasí, posuzovací kruh byl zastíněn stromy, takže pejskům bylo příjemněji než minulý týden v Klatovech, i když dusno mnohým pejskům ubralo na elánu, takže přimět je k tempu bylo občas pro páníčky oříškem, všichni to ale zvládali s úsměvem, celá výstava byla výborně organizovaná, poszování pěkně ubíhalo, p. Björn Fritz je opravdovým znalcem plemene a navíc velice sympatický člověk. Náš Mireček v konkurecni devíti pejsků v třídě mladých vyběhal krásné třetí místo, dostal krásný posudek, kde mu byl vytknut jen pohyb ( Mireček se připojil k partě hafanů, co by raději leželi někde na dece a "dali si dvacet"). Mírův bráška Gustík byl ve výborně formě a skončil na prvním místě a sestřička Tesinka vybojovala Výbornou 4. Také jsme se viděli poprvé s bratříčkem Adámkem a jeho paničkou Marcelou. Adámek je velice milý a veselý pejsek, tak zvaný vítací typ, každého rád přivítá a všechny má moc rád:-)).
Mireček taky absolvoval svod mladých, všechno má dle standartu plemene a byla mu naměřena výška 84 cm.
 
Výsledek: Admiral Earl Balvert´s - Výborná 3
Výsledek svodu: vše korektní dle standartu plemene, výška 84 cm

                
                     Míra a Karel odpočívají                                                       Tesinka

                 
                          Adam Earl Balvert´s

 
 
 
NÁRODNÍ VÝSTAVA KLATOVY 6.6.2010
 
Tento víkend jsme vyrazili na národní výstavu v Klatovech. Od rána bylo krásné počasí, což se nakonec ukázalo maličko na škodu, v půl desáté dopoledne se totiž teplota vyšplhala nad dvacetpět stupňů, což většinu pejsků unavilo a otrávilo. Ani nám nebylo moc příjemně, celé dopoledne na sluníčko se někde projevit muselo, takže jsme přijeli domů spálení jako selátka:-)). Nicméně den to byl strávený pěkně, opět jsme se potkali se spoustou známých a fajn lidí, pěkně si popovídali, pejsci se očuchali a pak raději zalezli do nejbližšího možného stínu a odpočívali. Posuzování rychle utíkalo, v našem kruhu č. 19 posuzoval p. Panuška, který byl velice příjemný a nahlas říkal, co má který pejsek pěkné, co se mu líbí a co nikoliv.
I přes "šílené" počasí se Míra krásné vystavil a vůbec jako by na sluníčko v kruhu zapomněl, takže si vysloužil krásné první místo a svůj druhý titul CAJC. Mírův bráška Gustík se umístil hned v závěsu na druhém místě s krásnou známkou Výborný 2.
 
Výsledek: Admiral Earl Balvert ś - V1, CAJC
 
        
     Gustav a Mirek                                                   Míra a Gusťa v postoji
 
 
 
 
MVP LITOMĚŘICE 21.5.2010

21.5.2010 jsme vyrazili s Mirečkem na ( pro nás) první letošní venkovní výstavu. Bylo krásně, svítilo sluníčko a občasné mraky rozháněl příjemný větřík a nikdo mi nevymluví, že "halové" výstavy na ty venkovní prostě nemají. Mohli jsme se procházet areálem, kdykoli se osvěžit a Míra byl ve svém živlu. Mohl si očuchat spoustu kamarádů, potkali jsme se také s Mírovou sestřičkou Tesinkou a vůbec celý den byl moc fajn. Posuzování rychle utíkalo, p. Bouček byl moc milý a příjemný.

Výsledek:  Admiral Earl Balvert´s  - V1, CAJC
 
                
                                Míra                                                              Evelína Paluduz a Míra

              
                       Míra v kruhu                                                           Příjemné čekaní
 
 
 
MVP PRAHA LETŇANY 1.5.2010

Letošní prvomájovou sobotu jsme věnovali mezinárodní výstavě v Praze Letňanech. Oproti minulým výstavám bylo méně lidí, což bylo spíše výhodou, krásně jsme viděli na dění v kruhu a nemuseli se při každém kroku prodírat davem lidí. Jediné malinké mínus bylo, že irští vlkodavové a deerhoundi byli posuzováni v jiných halách, tudíž jsme se rozdělili na dva tábory, Míra s páníčkem putovali do haly č.2 a já s Adélkou a Karlíkem jsme zůstali v hale číslo 6 Karlíčka jsme tentokrát museli vzít s sebou, chystali jsme se totiž po výstavě na psí prochajdu do Kamýku a cesta zpět pro Káju byla pro nás velkým zdržením. Kájík tedy putoval s námi a soudě jeho výrazu, ho to moc nebavilo. Nemohl se proběhnout s tolika kamarády a byl pro něj zcela nepochopitelně přivázáný za vodítko.
Výsledky: Admiral Earl Balvert´s  -  V2
           Anabell z Jizerských lesů -  VD
      Adélka v kruhu    
Děkuji za foto paní Soně Kafkové a jejímu manželovi:-)

Po výstavě nás čekala ta o něco příjemnější část cesty a to na vlkodaví procházku do Kamýku u Plzně. Počasí nám přálo, nebylo ani horko ani zima, pesani se krásně proběhli a vyřádili s ostatním čtyřnohými kamarády. Na této procházce jsme se také potkali s páníčky Adélčiného bratříčka Bohouška. Bohoušek je celý tatínek Hadys Stříbrný potok a je to velký pohodář.
  Adélky bráška Bohoušek ( Astien)   
 
 
ST.PATRICK DAY - 20.3.2010 - RYBNÍKY U DOBŘÍŠE

Jako minulý rok jsme se i tento vydali na akci pořádanou partou milovníků irských národních plemen St. Patrick day. Tentokrát se akce konala ve vesničce Rybníky u Dobříše na malém statku a byla to výborná volba. Krásné prostředí, okolo velké louky, které přáli nejen coursingu, ale i procházkám. Vypravili jsme se s celou smečkou, přihlásili jsme totiž Adélku i Míru na výstavu, která je sice neoficiální, ale chodí to na ní, jako na kterékoli jiné. Karlíka jsme přihlásili do soutěže Nejveselejší pes. Celý den byl moc fajn, grilovali se klobásky, počasí nám přálo a občas vysvitlo i sluníčko, čtyřnozí přátelé se krásně vyběhali a vyhráli si s ostatními kamarády.
Adélka, Karlík i Míra si také zkusili coursing a všem to šlo na výbornou. Hlavně náš Mireček by nejraději běhal pořád, kůžička se střapcem se mu moc líbily.

Admiral Earl Balvert´s - VD
Anabell z Jizerských lesů - V2
 
  
 
Mireček s deerhoundí kamarádkou
 
 
 
 
MVP BRNO 6.2.2010
 
Tato výstava byla pro nás první v roce 2010 a přinesla dobré i méně radostné zprávy. Náš Mireček skončil na pěkném druhém místě s krásným ohodnocením a prvnímu místu bohužel zabránil jeho strach z pana posuzujího.  Alespoň máme co zlepšovat:-). Dostali jsme výborné hodnocení, Mireček má prý  před sebou velkou budoucnost a mimo mírné bázlivosti je to prý výborný pes.
Adélka skončila bohužel na posledním místě, celé dopoledne byla nesvá a při vystavování to bylo hodně znát. V jejím posudku stojí, že má špatné zadní končetiny, tato vada se projevila již v pěti měsících, a i přesto, že jsme se pokoušeli tuto vadu zmírnit, vždy to bude bránit v Adélčině dobrém umístění na výstavách. Proto jsme se rozhodli, že Adélku nebudeme stresovat výstavním prostředím a vzhledem k jejím nožkám výstavy vynecháme. Teď se zrovna válí v poloze mrtvý brouk ( všechny čtyři nahoře) na gauči a tak jí je asi nejlépe.
Mimo naše výstavní úspěchy i "neúspěchy" jsme zažili příjemné dopoledne, viděli se s přáteli a užili si psí krásy a ušlechtilosti.
Admiral Earl Balvert´s - VN2
Anabell z Jizerských lesů - VD
 
  
            Mireček                                           Dlouhá chvíle
  
                    Adélka                               Adélky bráška Alfík
 
 
 
 
 
ZIMA NA NOUZOVĚ
Tato zima byla pro našeho Káju i Míru první, Adélka ji brala ze stoickým klidem, ona co by mazák, má už přeci jednu zimu za sebou:-).Oproti té minulé ovšem napadlo fůra sněhu, což  Adélku tolik nelákalo, raději se vyhřívala v posteli,  jediný Míra se projevil jako "zimní" pes a řádil by ve sněhové nadílce od rána do večera.
  
 
 
 
 
 
PŘEJEME VŠEM NAŠIM KAMARÁDŮM, DVOUNOHÝM I ČTYŘNOHÝM KRÁSNÉ A KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK, HODNĚ ŠTĚSTÍČKA I ZDRAVÍČKA PRO VÁS I CHLUPATÉ MAZLÍČKY.
 
               
 MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA 7.11.2009 PRAHA LETŇANY
 
 
  
  
 
Mezinárodní výstava v Praze pro nás byla úspěšná, moc nás potěšilo hodnocení pana rozhodčího Hlebarova Antoana a na Adélku i Míru jsme byli moc pyšní. Pro tento rok pro nás výstavní sezóna končí, ale v únoru příštího roku "jedeme nanovo" a to do Brna:-).
 
Výsledky: Admiral Earl Balvert´s - VN1
            Anabell z Jizerských lesů - Výborná 3
 
 
 
 - Coursing Kralupy nad Vltavou 31.10.2009 - meteorologové sice slibovali prosluněnou sobotu, ale jak už to tak bývá, foukal chladný vítr a bylo zataženo. I přesto jsme strávili příjemný den s přáteli, čtyřnohými i těmi dvounohými. Začínalo se od 9:00, kdy si "své" odběhli psi s licencí, tudíž profesionálové.  Pak ale přišla naše chvíle a my se včas dozvěděli, že v kategorii štěňátek a veteránů je povolen běžecký doprovod páníčků, takže jsme si namasírovali lýtka a vrhli se do běhu.  Pravda, těch 450 metrů dráhy bylo pro většinu běhajících páníčků lepším zahřátím než čaj s rumem, přesto se všichni drželi statečně. Obzvláště při běhu našeho Míry, jeho brášky Gustíka a sestřičky Tesinky bylo veselo, štěńátka brala běh jako hru, kousali se všude možně a všichni tři páníčkové okolo nich běhali a pobízeli štěnda k lepším výkonům. Nakonec všichni doběhli a to ještě v dobrém čase. Největší aktrakci byl zřejmě běh našeho Káji a Adélky, kteří oba svorně v půlce dráhy vykonali svou potřebu. Adélka tu větší, Kája vedle Adélky tu menší. Říkali jsme si, že při druhém kole, to snad bude lepší, ale na Adélku ten den přišla potřeba i podruhé a opět na dráze. To už jsem dělala, že na dráhu vběhl cizí pes a rozhodně není můj:-)).
Bohužel v druhé polovině závodu na dráze zkolaboval  a zemřel jeden pejsek, takže zbytek dne se již  nesl ve smutnější náladě.
V pět hodin jsme se dozvěděli výsledky : Admiral Earl Balvert´s - 1. místo v kategorii štěňátka deerhound
                                                    Anabell z Jizerských lesů - 2. místo v kategorii fenek štěňátek IW
                                                    Carlos Czech Valley - 2. místo v kategorii psů štěňátek IW
  
  
  
 - Adélka v psí škole
  
  
 
 foto zdroj: psí škola Staff Spirit Doksy u Kladna
 
-17.10.2009 NVP Brno - Admiral Earl Balvert´s - VN1
 
          s bráškou Gustíkem ( vpravo)
 
 
- 19.9.2009 klubová výstava Náměšť nad Oslavou - Anabell z Jizerských lesů - D
 
 
 
 
- letní dovolená se -jak jinak- nesla v duchu vlkodavů. Jeli jsme do Rokle u Kadaně, kde se konala dovolená s vlkodavy a pro nás velice důležitá akce svod mladých, kam jsme mířili s Adélkou. Naložili jsme tedy Káju a Adélku, kamarádku Janu a Kájovýho brášku Gucciho a razilo se směr Kadaň. Po příjezdu jsme rozbalili ležení, postavili stan, nakrmili psiska a hurá do víru kempu. V sobotu se začali sjíždět první vlkodaváři a kemp se začal pomalu plnit volně pobíhajícími vlkodavy. V neděli se konal svod, který jsme úspěšně "absolvovali" . Bohužel jsme se mohli zdržet jen do pondělí, čekala nás totiž další veselá událost, jeli jsme si pro našeho deerhounda Mirečka. Díky těmto čtyřem dnům v Rokli u Kadaně jsme poznali další milé a pohodové lidi, těšímě se na další rok.
  
  
 
 
 
Naše první "vlkodaví" akce se konala na ranči El paso u Prahy, 21.3.2009, ve svátek sv. Patrika. Ráno jsme se vydali s naší pětiměsíční Adélou směr Říčany. Na místo jsme dorazili před osmou hodinkou. Byla zima, na zemi ležely zbytky sněhu, ale brzy začalo svítit sluníčko, takže celý den byl nakonec příjemně prosluněný. Adélka prvně v životě viděla takový velký počet psů a byla z toho náležitě vyjukaná. Brzy se ale okoukala a začala ochutnávat místní stromky. Celý den byl moc příjemný, spoustu  milých lidí a krásných psů. Odbyli jsme si také své první "vystoupení" a skončili na třetím místě. Největší radost jsme ale měli ze setkání s Adélčiným taťkou  Hadysem ( a samozřejmě s paní chovatelkou Petrou Kočovou) a sourozencema Abbeynkou, Barbuškou, Alfíkem a Aronem, který přijel až ze Slovenska.
Celý den jsme si všichni moc užili a těšíme se na další ročník.
 
 
 
TOPlist